Kontakta oss

Du är varmt välkommen att kontakta oss med dina frågor eller funderingar. Vi ser framemot att vara till hjälp!

Vi hjälper dig med ditt ärende. Ring vår växel som lotsar dig vidare.

Mejla till oss
Du kan mejla dina frågor till vår centrala mejladress, se nedan. Ditt mejl kommer att skickas vidare till en person som handlägger din fråga och återkopplar till dig snarast möjligt!

Tel: 08-551 501 26
E-post: info@solbergaby.se

Växeln är öppen 08.00-16.00, lunchstängt 12.00-13.00.

Besöks- och postadress:
Föreningen Solberga by
Solberga 27
153 91 Järna 

Ledning

Helen HolmbergVerksamhets- och skolchef. Tf föreståndare för elevhemmen Gullregn och Solros

Helen Holmberg

08-55153803
helen.holmberg@solbergaby.se
Örjan LiebendörferRektor åk 5-9

Örjan Liebendörfer

08-55153847
orjan@solbergaby.se
Kim ParlingRektor åk 1-4 och skolfritids

Kim Parling

08-55153835
kim.parling@solbergaby.se
Cecilia SteniusFöreståndare för elevhemmen Syrén och Smultron

Cecilia Stenius

08-55153834
cecilia.stenius@solbergaby.se
Elisabeth HeseliusFöreståndare elevhemmen Svalan och Lingon

Elisabeth Heselius

08-55153809
elisabeth.heselius@solbergaby.se
Kristina JohanssonHR-och ekonomichef

Kristina Johansson

08-55153806
kristina.johansson@solbergaby.se
Niklas PerssonFastighetschef

Niklas Persson

08-55153841
niklas.persson@solbergaby.se
Henrik PetterssonFöreståndare för elevhemmen Solros och Gullregn

Henrik Pettersson

070 089 52 89
henrik.pettersson@solbergaby.se

Ledningsgruppen nås även genom växeln 08-55150126 eller info@solbergaby.se

Hitta hit

Solberga by ligger i Ytterjärna, nära avfarten till Järna från E4, ca 50 km söder om Stockholm.

Buss

Det finns bussförbindelser med SL (hållplats Solåkrabyn) från Södertälje och Järna.

Kontakt

SOLBERGA BY

Solberga 27
153 91 Järna
info@solbergaby.se
vxl 08-551 501 26

Hare