Kontakta oss

Du är varmt välkommen att kontakta oss med dina frågor eller funderingar. Vi ser framemot att vara till hjälp!

Vi hjälper dig med ditt ärende. Ring vår växel som lotsar dig vidare.

Mejla till oss
Du kan mejla dina frågor till vår centrala mejladress, se nedan. Ditt mejl kommer att skickas vidare till en person som handlägger din fråga och återkopplar till dig snarast möjligt!

Tel: 08-551 501 26
E-post: info@solbergaby.se

Växeln är öppen 08.00-16.00, lunchstängt 12.00-13.00.

Besöks- och postadress:
Föreningen Solberga by
Solberga 27
153 91 Järna 

Ledning

Verksamhets- och skolchef

Helen Holmberg

08-55153803
helen.holmberg@solbergaby.se
Rektor åk 5-9

Örjan Liebendörfer

08-55153847
orjan@solbergaby.se
Rektor åk 1-4 och skolfritids

Kim Parling

08-55153835
kim.parling@solbergaby.se
Föreståndare för elevhemmen Syrén och Smultron

Cecilia Stenius

08-55153834
cecilia.stenius@solbergaby.se
Föreståndare för elevhemmen Solros och Gullregn

Malin Erlandsson

08-55153830
malin.erlandsson@solbergaby.se
Föreståndare elevhemmen Svalan och Lingon

Elisabeth Heselius

08-55153809
elisabeth.heselius@solbergaby.se
HR-och ekonomichef

Kristina Johansson

08-55153806
kristina.johansson@solbergaby.se
Fastighetschef

Niklas Persson

08-55153841
niklas.persson@solbergaby.se

Ledningsgruppen nås även genom växeln 08-55150126 eller info@solbergaby.se

Hitta hit

Solberga by ligger i Ytterjärna, nära avfarten till Järna från E4, ca 50 km söder om Stockholm.

Buss

Det finns bussförbindelser med SL (hållplats Solåkrabyn) från Södertälje och Järna.

Kontakt

SOLBERGA BY

Solberga 27
153 91 Järna
info@solbergaby.se
vxl 08-551 501 26